Blog

Plastik Enjeksiyon Kalıp Maliyeti

Plastik enjeksiyon kalıp fiyatları ne kadardır? Bu çok sık karşılaştığımız bir sorudur, ihtiyacı karşılayan bir model ile herhangi bir kalıpçıdan fiyat teklifi alınabilir fakat bilinmelidir ki ürün tasarımına ne kadar çok kaynak ayrılırsa, maliyet verimliliği de bir o kadar artar. «Ucuz araba alacak kadar zengin değilim..»

Plastik enjeksiyon kalıp maliyetlerini etkileyen bir çok faktör vardır fakat en düşük maliyetle mümkün olan en iyi ürünü ortaya çıkarabilmek için en önemli faktör, tasarım ve mühendislik süreçlerine uygun olarak tasarlanmış bir ürün geliştirmek ve kalıp aşamasında deneyimli bir şirket ile çalışmaktır.

Dolayısı ile maliyetlerinizi düşürebilir, üretilebilirliğinizi iyileştirebilir, pazara sunma hızınızı arttırabilirsiniz.

Tasarım aşamasında deneyimli bir ekiple çalışmanın sağlayacağı faydalar: šÜrün tasarımında olası kalıplanabilirlik sorunlarının çözümü šOluşabilecek kozmetik problemlerin önüne geçilerek ürün kalitesinin arttırılması šKalıplama süreci ve ürün kalitesini iyileştiren verimlilik çalışmaları šKalıp aşamasında kullanılacak takımları basitleştirmek için parça tasarım değişiklikleri šÜrün adet fiyatlarını düşürerek maliyet verimliliğinin sağlanması.

Kalıplama aşaması özelinde maliyeti etkileyen faktörler: šÜretilecek ürünün boyutu šÜretilecek ürünün sadeliği ve ya karmaşıklığı šÜretileceği hammadde šBelirli bir zaman aralığında gerçekleşmesi planlanan üretim miktarları

Hammadde seçimi, plastik enjeksiyon kalıplarının maliyetinin belirlenmesi için önemli bir etkendir. Ürünün hangi alanda kullanılacağı ve hangi amaca hizmet edeceğine göre hammadde seçimi yapılır. Plastik hammaddelerin birbirinden farklı özellikleri vardır. Deneyimli bir üretici, ürününüze hizmet edecek olan en doğru hammadde seçimini yapmanızda size yardımcı olacaktır. Plastik enjeksiyon ile üretilen ürünlerinde kullanılan hammaddeler ve özelliklerine Plastik Enjeksiyonda Kullanılan Hammaddeler yazımızdan ulaşabilirsiniz. Kalıp üretimi aşamasında üretimde kullanacağınız hammadde seçimine göre kalıpta kullanabileceğiniz çelikler seçilir ve bu da maliyetinize etki eder.

Üretim aşamasında ihtiyaç duyulacak zaman ve miktar aralığının kalıplama aşamasından önce belirlenmesi gerekir. Tek kaviteli bir kalıp ile kalıp maliyetinizi oldukça düşürebilirsiniz. Başlangıçta bu iyi bir fikirmiş gibi görülebilir fakat üretim boyunca kullanacağınız iş gücü verimliliğinizin düşmesine sebebiyet verebilir.

PEK-TTM (Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı Teknik Tasarım Merkezi) de ürün tasarımı, kalıplama ve üretim süreçlerinizin tamamı yürütülür. İhtiyaçlarınıza karşılık veren, yaratıcı çözümler getiren ekibimiz ile kalıplamaya en uygun ürün tasarımlarınız gerçekleştirilir. Hammadde, üretim miktarı seçimlerinizde yardımcı olunur ve kalıp maliyetleri sizlere yansıtılmaz. Enjeksiyon üretimi de tarafımızca gerçekleştirilir. Anahtar teslim projelerimiz ile siz de süreç sonunda birim fiyatlarınıza hakim ve pazara çıkmaya hazır olursunuz.

Bir cevap yazın

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
tr Turkish
X